loading

Piszą o nas

Jagodowe Trendy 2017

Jesteśmy już po XIII-ej Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku. W dniach 19-20 stycznia ,,Jagodowe Trendy” przyciągnęły tłumy odwiedzających nie tylko z terenu Lubelszczyzny, ale z całego kraju. Trzeci rok z rzędu odnotowaliśmy kolejny rekord frekwencji słuchaczy i gości. Do Kraśnika w ciągu dwóch dni przyjechało ponad 2000 osób, którym swe oferty przedstawiło 108 wystawców. Podczas dwóch dni wykładów mogliśmy zgłębić wiedzę z uprawy oraz pielęgnacji owoców jagodowych wykładaną przez polskich i zagranicznych specjalistów. Konferencja po raz kolejny odbywała się w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Kraśniku.

Więcej czyt: https://www.polskiesadownictwo.pl/index.php/component/k2/item/641-jagodowe-trendy-2017

Zasady zatrudniania pracowników tymczasowych powinny być uproszczone

Podczas XIII Konferencji Sadowniczej w Kraśniku „Jagodowe trendy”, odbyła się debata poświęcona kwestii zatrudniania pracowników sezonowych w rolnictwie. Wzięli w niej udział przedstawiciel grup producenckich i organizacji branżowych, którzy na forum przekazali swoje uwagi dotyczące specyfiki pracy w rolnictwie i odnieśli się do projektu ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw. W debacie uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej czyt: http://jagodnik.pl/zasady-zatrudniania-pracownikow-tymczasowych-byc-uproszczone/
Sadownicze trendy wyznacza Kraśnik

13. Międzynarodowa Konferencja Sadownicza w Kraśniku cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. I jak zwykle stała na wysokim poziomie.

Tematem tegorocznego spotkania sadowników (19 – 20 stycznia) były aktualności w produkcji owoców jagodowych i pestkowych. Do Kraśnika przyjechali z tej okazji przedstawiciele ośrodków badawczych i firm specjalizujących się w produktach i usługach dla rolnictwa. O wysoki poziom merytoryczny konferencji od lat dbają specjaliści z Katedry Sadowniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W tym roku firmy i instytucje związane z sektorem owocowym zaprezentowały się na ponad 100 stoiskach wystawienniczych. Przedstawiono także najbardziej aktualne informacje dotyczące nowych odmian i gatunków w sadownictwie, ochrony roślin uprawnych, technologii produkcji, biostymulacji, zbiorów i przechowywania. Zarówno część wystawiennicza, jak i wykładowa cieszą się dużą popularnością.

Więcej czyt: http://powiatkrasnicki.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/107133/sadownicze_trendy_wyznacza_krasnik
W Kraśniku trwają Jagodowe Trendy

Od wczoraj Kraśnik jest zdominowany przez plantatorów owoców jagodowych z całego kraju – za setkami ogrodników przyjechało tutaj 108 firm zaopatrzenia ogrodniczego, zaproszenie na sesje wykładowe przyjęło szerokie grono ekspertów różnych specjalności – podczas dwudniowej konferencji zaplanowano przedstawienie ponad trzydziestu wystąpień merytorycznych. Najcięższym gatunkowo był blok wykładów oraz forum dyskusyjne poświęcone problemom zatrudniania pracowników w gospodarstwach ogrodniczych. Zaś szczególnymi względami organizatorów i słuchaczy cieszył się, uznawany za gatunek wciąż mało znany, dereń jadalny, któremu poświęcono aż cztery wykłady.

Więcej czyt: http://www.ogrodinfo.pl/aktualnosci/rynki-i-prawo/w-krasniku-trwaja-jagodowe-trendy
Konferencja Sadownicza w Kraśniku obfituje w ciekawe tematy

Pierwszy dzień XIII Konferencji Sadowniczej w Kraśniku „Jagodowe trendy” okazał się niezwykle udany. Jak informują organizatorzy w pierwszy dzień konferencję odwiedziło około 1200 osób. Można było odwiedzić stoiska przeszło 100 firm, oraz wsiąść udział w konferencji. Ważnym tematem pierwszego dnia była kwestia zatrudniania pracowników sezonowych. Poświecono temu specjalną debatę, w której wzięli udział przedstawiciele grup i organizacji branżowych oraz reprezentanci Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zapraszamy na fotorelację,

Więcej czyt: http://jagodnik.pl/konferencja-sadownicza-krasniku-obfituje-ciekawe-tematy/
Jagodowe Trendy – Kraśnik 2016

jagodowe_trendy_krasnik3W ubiegłym tygodniu zakończyła się XII Międzynarodowa Konferencja Sadownicza – JAGODOWE TRENDY 2016. Była to rekordowa edycja pod względem liczby wystawców (112 firm prezentowało swoją ofertę na 1180 m2). Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka wykładów, zdominowana przez tematy związane z uprawą roślin jagodowych – na sali przygotowano 600 miejsc siedzących. Nowością był blok poświęcony uprawą gatunków pestkowych.

Więcej czyt: http://www.jagodnik.pl/2016/02/28/jagodowe-trendy-krasnik-2016/

Niezwykłe właściwości zwykłych owoców

Maliszewski-na-tle-banera-696x464Powyższy tytuł tak naprawdę jest nazwą kampanii promocyjno-informacyjnej realizowanej przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Obejmuje ona najważniejsze gatunki owoców miękkich uprawianych w naszym kraju, czyli truskawki, maliny, porzeczki i owoce borówki wysokiej. O szczegółach kampanii na konferencji „Jagodowe Trendy” w Kraśniku w dniu 25 lutego informował Mirosław Maliszewski, poseł na sejm i prezes ZSRP.

Więcej czyt: http://www.jagodnik.pl/2016/02/29/niezwykle-wlasciwosci-zwyklych-owocow/
Czerwone i białe porzeczki na deser

dr-Katarzyna-Król-Dyrek-Niwa-Hodowla-Roślin-Jagodowych-Sp.-z-o.o.-BrzeznaO możliwościach i szansach dla plantatorów porzeczek sporo mówiono podczas XII Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku, która odbyła się pod hasłem „Jagodowe trendy”. Pierwszym prelegentem poruszającym kwestie związane z porzeczką była dr Katarzyna Król-Dyrek, reprezentująca firmę Niwa – hodowla roślin jagodowych Sp. z o.o. Brzezna.

Więcej czyt: http://www.jagodnik.pl/2016/03/08/uprawa-i-sprzedaz-porzeczek-deserowych/

Jagodowe Trendy 2016
kraśnik_746-125 i 26 lutego w Kraśniku po raz XII spotkali się producenci owoców powszechnie zwanych jagodowymi. Przyjechali na Lubelszczyznę po to, aby dowiedzieć się jak produkować, promować i zbywać po dobrych cenach wytwarzane w swoich gospodarstwach owoce. Obok owoców jagodowych, tematyka merytoryczna kongresu objęła także drzewa pestkowe.

Więcej czyt: http://www.ogrodinfo.pl/aktualnosci/rosliny-jagodowe/jagodowe-trendy-2016-1

Jagodowe Trendy 2016

konferencja_sadownicza_2016Wczoraj w Kraśniku rozpoczęła się XII Międzynarodowa Konferencja Sadownicza „Jagodowe trendy”. To największe tego typu spotkanie producentów owoców, rolników, naukowców, samorządowców i przedstawicieli branży spożywczej na Lubelszczyźnie. Dzisiaj drugi i ostatni dzień konferencji, w trakcie którego dominować będzie tematyka związana z uprawą malin.

Więcej czyt: http://powiatkrasnicki.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/89670/jagodowe_trendy_2016