loading

L

 

Nazwa Firmy: Licencjonowane Gospodarstwo Szkółkarskie Krystyna Krzewińska
Adres: ul. Krężnicka 100
Tel./Fax: +48 608 572 872, +48 81 750 02 79
E-mail: krzewinski@krzewinski.pl
Strona www: www.krzewinski.pl

BOX Nr 82

Informacja o Firmie:
Licencjonowane Gospodarstwo Szkółkarskie Krystyna Krzewińska od 1991 roku zajmuje się produkcją
sadzonek roślin jagodowych. Na podstawie naszej wieloletniej wiedzy i doświadczenia wybieramy
najlepsze odmiany dostępne na rynku Polskim oraz światowym. Jesteśmy również udziałowcami NIWA sp.
zoo która zajmuję się selekcją oraz hodowlą nowych odmian roślin jagodowych. Delniwa® jest naszą
najnowszą odmianą maliny jesiennej o niezwykle smacznych, trwałych oraz dobrze znoszących transport
owocach. W naszym asortymencie znajdziecie również odmiany takie jak:
– Maliny: Przehyba®, Polonez®, Sokolica®, Glen Ample®, Laszka® i inne.
– Jagoda Kamczacka: Vostorg, Jugana, Aurora, Honeybee, Wojtek i inne.
– Borówka : Duke, Chandler, Bluecrop i inne.
– Truskawki: Niwa Amarant®, Akcent Niwa®, Honeoye i inne.
Nasza produkcja również obejmuje gatunki takie jak: Porzeczka czarna oraz kolorowa, jeżyna, winorośl,
poziomka, agrest, żurawina i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem, który można
znaleźć na naszym stoisku nr 82 lub w Internecie na stronie www.krzewinski.pl
Nasz asortyment można nabyć w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju oraz telefoniczne ( +48
81 750 02 79 lub +48 608 572 872 ) lub internetowo za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.
Posiadamy niezbędną wiedzę jak zapakować i dostarczyć kontrahentowi oddalonemu niejednokrotnie o
tysiące kilometrów od nas, towar najwyższej jakości.

 

 

 

Nazwa Firmy: Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej

Adres: ul. Słowackiego 7, 23-210 Kraśnik

Tel./Fax: 81 825 27 27

E-mail: biuro@lgdkrasnik.pl

Strona www: www.lgdkrasnik.pl

BOX Nr  9

Informacja o Firmie:      Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej działa od września 2008 r. na terenie 9 gmin powiatu kraśnickiego

Nasze stowarzyszenie w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju udziela dotacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej, rozwoju działalności gospodarczej, projektów grantowych, rozwoju istniejącego przedsiębiorstwa w obszarze turystyki, budowy lub modernizacji infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

W okresie programowania PROW 2007 – 2013 Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej zrealizowała 262 projekty na kwotę ogólną ~ 2,87 mln EURO , a z dofinansowań na podjęcie działalności gospodarczej od 2017 roku skorzystało ok 50 osób w tym m.in. innowacyjny projekt na klub sportowy Plaga gdzie mieszkańcy mogą skorzystać z zajęć sportowych takich jak pole sport, kettelbells, fit&jump.  Fundusze LGD Kraśnik przyczyniają się także do rozwoju już istniejących 12 przedsiębiorców z powiatu kraśnickiego.

Dzięki LGD Kraśnik zwiększa się poziom zatrudnienia na terenie powiatu kraśnickiego, zaangażowanie społeczności lokalnej. Promowane są walory powiatu kraśnickiego zarówno turystyczne jak i kulinarne. Dzięki LGD powstają gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa tematyczne. Dzięki wielu projektom finansowanych ze źródeł zewnętrznych wojewódzkich i krajowych w ramach których organizowane są szkolenia, warsztaty, imprezy, wyjazdy studyjne nasz powiat odwiedza wielu polskich i zagranicznych gości Dodatkowo dzięki wyjazdom studyjnym, mieszkańcy powiatu poznają zasady funkcjonowania gospodarstw, przedsiębiorstw na terenie innych państwa jak Hiszpania, Niemcy, Holandia itp.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej działa aktywnie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich a w szczególności realizuje Lokalną Strategię Rozwoju , pobudza aktywność społeczności lokalnej poprzez czynny udział         w wydarzeniach promujących i kultywujących dorobek powiatu kraśnickiego.

W 2014 roku zapoczątkowaliśmy organizację Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej, który jest największą coroczną imprezą w powiecie kraśnickim promującą produkty lokalne i tradycyjne, walory kuchni regionalnej oraz rękodzieła. Podczas Festiwalu odbywa się prezentacja produktów lokalnych i tradycyjnych, która jest połączona z jarmarkiem produktów z województwa lubelskiego oraz województw ościennych.

W październiku 2017 r., podczas Gali Konkursu „Dobre, bo Kraśnickie”, zorganizowanej przez Kraśnicką Izbę Gospodarczą przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej za swoje wieloletnie zasługi w promowaniu powiatu kraśnickiego oraz produktów regionalnych związanych z ziemią kraśnicką – otrzymała główną nagrodę w kategorii ORGANIZACJA POZARZĄDOWA.

Współpracujemy z organizacjami z całej Polski przez co promujemy ziemię kraśnicką i region lubelski tworząc dobrą płaszczyznę do realizacji wielu przedsięwzięć.

Serdecznie zapraszamy do przystąpienia do naszego Stowarzyszenia. Szczegółu na naszej stronie internetowej www.lgdkrasnik.pl

Nazwa Firmy: Log Tech Hubert Sobolewski
Adres: Przyjazna 4/2, 85-858 Bydgoszcz
Tel./Fax: 784378904
E-mail: office@maxcrop.eu
Strona www: www.maxcrop.eu

BOX Nr 19

Informacja o Firmie:
MH Log-Tech jest twórcą Systemu zarządzania gospodarstwem Max Crop. Max Crop jest przeznaczony dla gospodarstw uprawiających owoce, warzywa i grzyby oraz dla szkółek i firm produkcyjnych, w których pracownicy są rozliczani w systemie akordowym oraz godzinowym.
Max Crop to oprogramowanie na telefony, tablety, komputery, które podnosi konkurencyjność gospodarstwa, przyspiesza i ułatwia pracę oraz obniża koszty produkcji i zarządzania pracownikami. Pomaga zwiększyć kontrolę nad uprawami oraz poprawia planowanie w gospodarstwie.

 

Nazwa Firmy: Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej

Adres: ul. Słowackiego 7, 23-210 Kraśnik

Tel./Fax: 81 825 27 27

E-mail: biuro@lgdkrasnik.pl

Strona www: www.lgdkrasnik.pl

BOX Nr 9

Informacja o Firmie:  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśniciej działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, a w szczególności podejmuje inicjatywy i działania mające na celu pobudzić aktywność społeczności lokalnych oraz podejmowanie inicjatyw oraz działań mających na celu budowanie kapitału społecznego w zakresie: rozwoju produktów regionalnych, turystyki, przedsiębiorczości, zasobów ludzkich, społeczeństwa obywatelskiego i informacyjnego, aktywizację społeczną, gospodarczą i zawodową, jak również przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego na obszarze działania LGD, czyli 9 gmin powiatu kraśnickiego. Stowarzyszenie od 2009r. organizuje szereg inicjatyw z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych, szkoleń czy wyjazdów studyjnych z zakresu m.in. produktów tradycyjnych, agroturystyki, marki lokalnej.

 

Nazwa Firmy: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Adres: ul. Pożowska 8, 24-130 Końskowola

Tel./Fax: 81 889 06 00 FAX 81 881 66 63

E-mail: wodr@wodr.konskowola.pl

Strona www: www.lodr.konskowola.pl

BOX Nr 36

Informacja o Firmie:

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli jest państwową  jednostką organizacyjną posiadającą osobowość prawną. LODR prowadzi doradztwo rolnicze obejmujące działania w zakresie rolnictwa, rozwoju wsi, rynków rolnych oraz wiejskiego gospodarstwa domowego, mające na celu poprawę poziomu dochodów rolniczych oraz podnoszenie konkurencyjności rynkowej gospodarstw rolnych, wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, a także podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych rolników i innych mieszkańców obszarów wiejskich.

 

Nazwa Firmy:  Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru

Adres:  Mikołajówka 11, 23-250 Urzędów

Tel./Fax: +48 504 162 617

E-mail: stowarzyszenie@zacydrowani.pl

Strona www: www.zacydrowani.pl

BOX Nr 43

Informacja o Firmie:

Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru funkcjonuje od czerwca 2015 roku i opiera swoje działania na trzech podstawowych filarach tj.

  1. Legislacyjne – WPROWADZENIE USTAWOWEGO ZAPISU O NATURALNEJ PRODUKCJI CYDRU WYŁĄCZNIE ZE ŚWIEŻEGO SOKU. Polski Cydr potrzebuje ochrony prawnej i nowej ustawowej definicji, która zakaże produkcji cydrów z koncentratów, dodawania środków aromatyzujących i smakowych oraz rozwadniania. Walory polskiego jabłka stworzą wyjątkowy produkt jakim jest polski cydr pod warunkiem bezwzględnego powiązania produktu i jego produkcji z polskim jabłkiem i miejscem uprawy.
  2. Inwestycyjne – WSPARCIE PRODUKCJI SADOWNICZEJ Wizja rozwoju polskiego cydru jest oparta na wykorzystywaniu bogactwa polskich jabłek co jest bezpośrednio powiązane z szybkim rozwojem  produkcji cydru przez sadowników. Potrzebne do tego są programy pomocowe wpierające sadowników w budowie  cydrowni, stworzenie centrów eksperckich i projektów szkoleniowych. Na straży jakości i naturalności polskiego cydru staną sami sadownicy tworząc jego bogactwo jakościowe.
  3. Promocyjne – PROMOCJA POLSKIEGO CYDRU NATURALNEGO Stowarzyszenie prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjno-gospodarczą naturalnych polskich cydrów „ZACYDROWANI.PL-WSPIERAMY POLSKI CYDR NATURALNY” oraz współorganizuje Lubelskie Święto Młodego Cydru. Prowadzi działania edukacyjne i szkoleniowe zawierające w programie wizytę w pierwszej w Polsce cydrowni pokazowej w woj. lubelskim . Jest otwarte na działania międzynarodowe a agencje rządowe, instytucje regionalne, programy promocji regionów są nieodzownym partnerem w realizacji działań strategicznych stowarzyszenia. Realizuje projekty o charakterze regionalnym i ogólnopolskim dotyczącym dla sadowników, rolników, osób zajmujących się rozwojem obszarów wiejskich np. wyjazdy studyjne krajowe i międzynarodowe, szkolenia zw. z prowadzeniem inwestycji na terenach wiejskich

Cele operacyjne stowarzyszenia opierają się na:

-intensywnych działaniach na rzecz  zmiany ustawy i definicji polskiego cydru

-stworzeniu pozytywnej energii społecznej wokół idei polskiego cydru

-stworzeniu warunków dla rozwoju małych, rzemieślniczych cydrowni

-współorganizacji cyklicznej imprezy Lubelskie Święto Młodego Cydru i innych działaniach promocyjno-informacyjnych